Pasta Cila Boya Koruma Ankara | Park Garage

<< PASTA CİLA BOYA KORUMA PARK GARAGE


Hava kirliliği, asit yağmurları, katran ve tuz, UV güneş ışınları, toz, kuş pisliği, ağaç reçineleri, kalitesiz deterjan ve yıkama fırçaları boyaya zarar verir.

Boyada parlaklık kaybına, koruyucu tabakanın zayıflamasına, kılcal çiziklerin oluşmasına ve paslanmaya neden olur.

"0" km otomobilin boyasını ilk günkü parlaklığında korumak, kullanılmış araçları ilk günkü parlaklığına kazandırmak ve korumak için yapılan bir uygulamadır.


• Dış yüzeyler özel temizleyici ürünler ile temizlenir. Boya yüzerinden zift, toz, çamur, tuz vb. zararlı maddeler temizlenir. Lastik ve plastik aksamlar temizlenir. Jantlar balata tozlarından temizlenir.

• Boya yüzeyindeki matlaşma ve yıkama hatalarından kaynaklanan yüzeysel çizikler giderilir.

• Boya yüzeyine, parlaklık arttırıcı ürünler uygulanır. Boya ilk günkü parlaklığına getirilir.

• Boya yüzeyi koruyucu madde ile kaplanır. Bu madde, UV güneş ışınlarını engelleyerek boyanın matlaşmasını önler. Kışın boyaya zarar veren çamur, tuz vb. zararlı maddelerden, hava kirliliğinin içerdiği tahrip edici etkenlerden ve asit yağmurlarından korur.

• Pasta-cila gereksinimi tamamen ortadan kalkar.

Aracınızın boyasını ilk günkü görünümüne geri getiren bu sistemi yaz ve kış aylarına girerken yılda 2 defa yaptırmanız tavsiye edilir.


Pasta cila boya koruma uygulandığında 3 tabakadan oluşan bir koruma kalkanı oluşturur. En üstteki tabaka kir itici tabakadır. Her türlü su, yağ, çamur vs. gibi kirletici ve leke bırakıcı sıvıları iterek uzaklaştarır. Kirlerin yüzeyden su ile çok rahat temizlenmesine olanak verir. Ortadaki koruyucu tabaka her türlü dış etkiye karşı (güneş, kuş pisliği, aşındırıcı etkiler vs.) yüzeyi korur ve zarar görmesini engeller. Otomobiliniz boyası aşırı sıcaklığa, UV ışınlarına ve donmaya karşı dayanıklı hale gelir. Yüzeyler harelenmeye ve güneşten solmaya karşı korunur.

En alttaki tabaka nano partikülleri bir arada tutan ve yüzeye tutunmasını sağlayan temel tabakadır. Koruma uygulanan yüzeye sıkıca tutunmasını sağlar.İlk günkü gibi parlak ve şık…

- Otomobilin kolayca temizlenmesini sağlar.
- Aşındırıcı kirleticilerin yüzeyde birikmesini engeller.
- Harelenmeye karşı otomobilin direncini arttırır.
- Leke oluşumunu azaltır.
- Kiri iterek temizlik sırasında kirlerin kolayca uzaklaştırılmasını sağlar.
- Sinek-böcek ölülerinin, kuş pisliği gibi diğer kurumuş kirlerin birikmesini engeller. Boyanın içine işleyecek iz bırakma riskini azaltır.
- Çevre koşullarına ve kullanıma bağlı olarak 12 aya kadar koruma sağlar.

Uygulama süresi ortalama 6-7 saattir.